Jachting

Ve spolupráci se společností SATRAPA yachting s.r.o. Vám nabízíme rekreační a sportovní aktivity na palubách plachetnic a motorových lodí.

Rodinná dovolená na palubách plachetnic a motorových jachet je na rozdíl od přeplněných pláží zcela odlišným způsobem trávení volných dnů s vašimi nejbližšími. Čisté a klidné zátoky jako stvořené pro koupání a opalování, restaurace přístupné pouze z motorových lodí, historické ostrovní přístavy nebo nocování na palubě jachty v luxusních marínách jsou jen části zážitků, které takto strávená dovolená nabízí.

Základní kurz námořního jachtingu (skipper basic course) je určen pro lidi, kteří chtějí zkusit tento druh sportu a nemají žádné zkušenosti. Kurz je složen ze základů praktické činnosti na plachetnici (základní práce na palubě, práce s lany a ostatním vybavením, příprava vyplutí, vedení, kotvení, navigace, práce s vysílačkou, nácviky řešení nouzových situací, …) a teoretické části (základy námořního práva a COLREGu, práce s mapou a GPS, meteorologie, pravidel bezpečnosti a první pomoci, základy radiooperátora, …).

V průběhu kurzu je možné zajistit přípravu k zkoušce „Boat leader Category B”, která vás po úspěšném absolvování před zkušební komisí na Port-master office opravňuje k samostatnému vedení soukromého rekreačního námořního plavidla (člunu, plachetnice a jachty) do výtlaku 30 registrovaných tun a 12 členů posádky. Tato certifikace („řidičák na loď) je vydána bez omezení doby platnosti a uznávána po celém světě.

Kurz jachtingu pro pokročilé (skipper advanced course) je určen pro všechny, kteří zvládli základy námořního jachtingu a chtějí si své znalosti prohloubit. Kurz je orientován na samostatné vedení lodi a posádky, práce s plachtami (GENOA, MAIN SAIL), noční navigace apod.

Kurz jachtingu se spinakrem (skipper spinnaker course) je dalším stupněm pokročilého jachtaře při práci s plachtami. Zvláštní důraz je zde kladen na synchronizaci práce celé posádky během všech manévrů s plachtami a spinakrem.

Kurz vedení plachetnice ve skupině (regatta programme courses) je určen pro pokročilé jachtaře, kteří mají ambice měřit své síly v regatových závodech.

Program pro firmy a pracovní skupiny (team building & sailing) je určen pro budování vzájemných vztahů v pracovních týmech. Je určen i pro lidi bez jakýchkoliv zkušeností s jachtingem.


Miloš Dohnálek
skipper
instruktor

e-mail: milosdohnalek [zavináč] seznam.cz
web: www.windsea.cz


Jan Satrapa
majitel firmy SATRAPA yachting s.r.o.
skipper
instruktor

e-mail: satrapa [zavináč] satrapayachting.cz
web: www.satrapa-yachting.cz