historie SDI

Scuba Diving International (SDI) je poměrně mladá, dynamická agentura zabývající se programem pro rekreační potápění.

SDI vyrostlo z úspěchu své sesterské organizace TDI. U jejího zrodu stáli lidé, kteří řídí TDI. Byl to důsledek tlaku instruktorů zajistit obdobně kvalitní výcvik jako v TDI i v oblasti rekreačního potápění. Výcvikový systém SDI splňuje a v řadě případu i překračuje požadavky výboru pro rekreační potápění (RTSC - Recreational Scuba Training Council).

Výcvikový systém SDI byl po pečlivé přípravě představen na veletrhu DEMA v roce 1999. Instruktoři i účastníci výcviku uvítali přímočarý systém výcviku oproštěný od zbytečností. Studijní materiály jsou zjednodušeny tak, aby poskytovaly jen skutečně potřebné informace. Současně byl obnoven důraz na praktický výcvik. SDI přizpůsobila svůj výcvikový program současnému stavu a trendům vývoje techniky, na který některé výcvikové systémy reagují jen pozvolna. SDI zavedla například jako první do výcviku povinné používání osobních potápěčských počítačů a o dekompresních tabulkách se mluví jak o historické záležitosti.

V současnosti nabízí SDI celou paletu kurzů, které umožňují nejen rozvoj potápěčské osobnosti, ale také potápění celých rodin.