historie TDI

Výcvikovou agenturu technického potápění Technical Diving International založili v roce 1994 Bret Gilliam a Mitch Skaggs, jako třetí organizaci tohoto druhu na světě, která se zabývala potápěčskými výcvikovými programy mimo rámec běžného rekreačního potápění.

Bret Gilliam je velmi zkušený profesionální potápěč. Uskutečnil více než 15.000 ponorů. Je mezinárodně uznávaný fotograf a publicista (10 knih a stovky článků). Skaggs byl majitelem jednoho z největších a nejúspěšnějších potápěčských center na Floridě.

Původně sídlilo vedení TDI v Key Largo na Floridě. V důsledku mohutného rozvoje se později přemístilo do Bath, Main. Současné sídlo vedení TDI je v Topshamu, Main.

TDI je se zastoupeními po celém světě a se svými 10.000 instruktory největší agenturou specializovanou na technické potápění na světě. Knihovna TDI patří k nejlepším ve svém oboru. A co je neméně důležité, TDI má ze všech agentur technického potápění nejlepší výsledky v oblasti bezpečnosti.

V současnosti nabízí TDI výcvik ve všech základních oborech, které jsou dnes označovány jako technické potápění: základní a pokročilý nitrox, dekompresní postupy, hloubkové ponory se vzduchem, základní a pokročilý trimix, přístroje s uzavřeným okruhem, potápění v prostředí bez volné hladiny (jeskyně a vraky), zajišťuje výcvik techniků na obsluhu zařízení a míchaní speciálních dýchacích směsí.

Pro přehled kurzů klikni zde KURZY TDI